niedziela, 15 marca 2015

Jak upolowac faceta. Po pierwsze dla pieniędzy- J. Evanovich


Stephanie straciła pracę.
Zalega z rachunkami.
Ma na utrzymani chomika.
Teraz jest gotowa podjąć się każdego zajęcia.

"Nic tak nie dodaje dziewczynie animuszu jak para kajdanek w torebce".

Już sam tytuł zapowiada, że można w tej pozycji odnaleźć parę porad co do relacji damsko-męskich. Bo na co innego skazana jest samotna kobieta bez pracy? Oczywiście na jak najszybsze małżeństwo. Stephanie jednak nie chcę ulegać temu stereotypowi.  Jako silna i niezależna kobieta pomija wątek szukania idealnego partnera na rzecz poszukiwań ciekawej i jednocześnie dobrze płatnej pracy.

Dzięki pomocy kuzyna zostaje wtajemniczona w świat przestępców, morderstw i szybkich pieniędzy. W skrócie- Stephanie zostaje łowczynią nagród. Pozornie delikatna i dobrze ułożona dziewczyna szybko przeistacza się bezwzględnego łowcę. I nie są w stanie przeszkodzić jej w tym nawet buty na wysokim obcasie.

Oczywiście w książce nie zabraknie przede wszystkim wątku kryminalnego. Stephanie decyduje się bowiem na podjęcie sprawy Josepha Morellego- policjanta oskarżonego o morderstwo, z którym nasza bohaterka ma niewyrównane rachunki. Wątek ten zostaje wzbogacony również o odrobinę romansu, który dodaje całości odrobinę lekkości.

Podsumowując, "Jak upolować faceta" to pozycja, która wprawia czytelnika w doskonały humor oraz okazjonalnie w czysty śmiech. Historia Stephanie Plum jest przezabawna. Komizm pojawia się praktycznie w każdej scenie. Atmosfera jest uzupełniana o strzelaniny i kradzieże, również zabarwione humorem. Warta uwagi jest ekranizacja książki, która jest dość wierna oryginałowi. W główną bohaterką wciela się Katherine Heigl, aktorka znana z głównie z komedii romantycznych - "27 sukienek" czy "Brzydka prawda".

Serdecznie polecam.

2 komentarze:

  1. Już od dawna mam na nią ochotę, ale jakoś mi nie po drodze. ;/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zachęcam do szybkiego przeczytania, bo jest na prawdę fajna :)

      Usuń