poniedziałek, 16 czerwca 2014

Zemsta ubiera się u Prady - L. Weisberger


Nie od dziś wiadomo, że sukces zawodowy okupiony jest wieloma wyrzeczeniami oraz cierpieniem.
 Lauren Wiesberger w kontynuacji głośnej powieści "Diabeł ubiera się u "Prady " ponownie podejmuje temat dążenia do spełnienia zawodowego, pomimo osobistych przekonań i presji najbliższego otoczenia.

Akcja książki rozgrywa się dziesięć lat po wydarzeniach z "Diabeł ubiera się u Prady". Główna bohaterka- Andrea Schas właśnie rozpoczyna w swoim życiu nową drogę, w jednej chwili staje się zarówno kochającą żoną jak i matką. Wielkie życiowe zmiany i sukces zawodowy w postaci własnego pisma stanowią spełnienie marzeń bohaterki. Jednak szczęście to nie trwa długo. W życiu Andy nagle pojawia się znienawidzona szefowa. Bohaterka musi dokonać trudnego wyboru między własnymi przekonaniami a przekonaniami jej najbliższych.

Autorka w powieści podejmuje problem relacji międzyludzkich i zaufania we współczesnym społeczeństwie. Powieść zderza również różne wizerunki matek, które są pewną odnośną dla głównej bohaterki i jej przejścia do roli matki. Bardzo ciekawie w powieści jest przedstawiona ciąża głównej bohaterki- z jednej strony Andy cały czas narzeka na swoje samopoczucie, ale z drugiej strony wciąż myśli tym jak bardzo kocha dziecko.

Autorka przedstawia czytelnikowi dość ciekawą i dobrze napisaną historię młodej kobiety. Początkowie rozdziały poświęcone są w większości na retrospekcje z przeszłości głównej bohaterki, co zaburza nieco jej teraźniejszość. Ogólnie Andy wydawała mi się osobą bardziej pogrążona w przeszłości niż w teraźniejszości. Jednakże bohaterka jest naprawdę silną kobietą, która jest w stanie każdą porażkę przekuć w sukces.

Podsumowując, "Zemsta ubiera się u Prady" Lauren Weisberger jest książką pozornie o błahej tematyce, podejmuje rozważanie nad współcześnie najważniejszymi problemami. Autorka zaskakuje czytelnika zakończeniem, które z jednej strony jest wstrząsem dla bohaterki, ale z drugiej strony pozwala jej na realną ocenę ludzi jakimi do tej pory się otaczała.

Polecam :)4 komentarze:

 1. Nie słyszałam jeszcze o tej pozycji :))Będę mieć ją na uwadze :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy tom bardzo mi się podobał, więc i temu dam szansę, skoro mówisz że warto ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tych książkach, ale najpierw muszę przeczytać pierwszą część :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tych książkch, ale chcę poznać pierwszy tom.

  OdpowiedzUsuń