poniedziałek, 22 września 2014

Poradnik pozytywnego myślenia- M. Quick


Ile razy wydawało Ci się, że jedno wydarzenie jest w stanie zniszczyć Twoje życie?
Zły wynik z testu, problemy rodzinne lub zdrowotne, rozstanie itd.
Ta książka pokaże Ci, że nawet z najbardziej beznadziejnej sytuacji można znaleźć wyjście.
Trzeba tylko myśleć pozytywnie.

"Pamiętaj, przyszłość zaczyna się dziś."

Dlaczego sięgnęłam po "Poradnik pozytywnego myślenia"? Pierwszym powodem była ekranizacja, którą miałam okazję obejrzeć już jakiś czas temu, a jak wiadomo zazwyczaj staram się przed ekranizacją przeczytać książkę, więc to jedno miałam do nadrobienia. Drugim powodem było to, że przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego szukałam tytułów, które możliwie pozytywnie nastawią mnie na kolejny rok pracy, a co mogłoby być lepsze niż "Poradnik pozytywnego myślenia"?

Głównym bohaterem książki jest Pat Peoples, który za życiowy cel stawia sobie pojednanie z ukochaną Nikki. Aby to osiągnąć Pat codziennie biega, robi brzuszki, podnosi ciężary, stara się być miły, dużo czyta, bierze leki i regularnie chodzi do terapeuty. Wszystko jest na jak najlepszej drodze do czasu gdy w życiu Pata pojawia się Tiffany. 

Początkowo Pat odnosi się z niechęcią do Tiffany, jednak za poradą swojego terapeuty bohater zaprzyjaźnia się z dziewczyną. Bohaterowie w tej właśnie relacji odnajdują siłę by walczyć o normalnie życie i przezwyciężać swoje słabości

Autor nie tylko wpadł na świetny pomysł , ale też niemal po mistrzowsku składa poszczególne elementy książki w genialną całość. Książka nie zawiera według mnie żadnych minusów, a począwszy od bohaterów, akcji, przedstawionej rzeczywistości, oraz dialogów wszystko jest dopracowane i przedstawione w idealnych proporcjach. 

Na szczególną pochwałę zasługuje przedstawienie relacji Pata i Tiffany. Relacje tej pary są może czasem nietypowe, ale to między innymi one czynią "Poradnik" książką niebanalną i jednocześnie wciągającą.

Podsumowując, "Poradnik pozytywnego myślenia" to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników literatury obyczajowej i nie tylko. Książka jest napisana przyjaznym dla czytelnika językiem, który wciąga już od pierwszych stron i niemal nie pozwala na przerwy w czytaniu. Jestem pod wrażeniem tego ile emocji można upchnąć na niemal czterystu stronach i w jaki sposób emocje te potrafią wpłynąć na czytelnika.

Serdecznie polecam.

3 komentarze:

  1. Leży na mojej półce już od jakiegoś czasu, tylko nadal jakoś nie mam czasu się za tę książkę zabrać. No dzięki Tobie może w końcu się zmotywuję i przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałam okazję ją zakupić za naprawdę tanio, aczkolwiek zrezygnowałam ;D Nie wiem czemu, ale jakoś mnie do niej nie ciągnie Ale teraz żałuję ;/ Chyba jutro to zmienię ;D

    OdpowiedzUsuń
  3. Czytałam inne powieści autora , ale i ta mnie kusi

    OdpowiedzUsuń