niedziela, 4 maja 2014

Seria o Dorze Wilk. Bogowie muszą być szaleni- A. Jadowska

Dora Wilk powraca w wielkim stylu by walczyć przeciw niegodziwym aniołom, stworzyć wampirzy klan i w między czasie uratować nadprzyrodzony świat,
czyli
 "Niemożliwe rzeczy od ręki, cuda w przeciągu trzech dni".

Po drugi tom przygód czarownicy i jej dwójki przyjaciół- anioła Joshui i diabła Mirona sięgnęłam niemal natychmiast po przeczytaniu tomu pierwszego- "Złodzieja dusz". I o ile pierwszy tom zachwycił mnie nietypowymi bohaterami i fabułą, tak tom drugi "Bogowie muszą być szaleni" urzekł mnie jako całość i uczynił zagorzałą wielbicielką twórczość Pani Anety.

Ze zwycięstwa nad magiem (patrz recenzja tom I- "Złodziej dusz") Dora jako czarownica wychodzi zarówno potężniejsza jak i powszechnie znana i podziwiana. Jednakże bohaterce nie dany jest spokojna czy bezpieczna egzystencja. Mroczne sny jakie nawiedzają Jadę (magiczne imię czarownicy) okazują się być wizjami złowieszczej przyszłości i bitwy wewnętrznie skłóconej społeczności nadprzyrodzonych. Czarownica pomimo własnych problemów wyrusza na ratunek. Jednakże na miejscu okazuje się, że sytuacja nie jest tak prosta jak się wydawała. 

Dora w nadprzyrodzony sposób staje się matką dwójki wampirów, a w międzyczasie przekonuje się, że w jej żyłach płynie wilcza krew. Tak niespotykane połączenie sprawia bohaterce wiele kłopotów, ale również pozwala dojść do porozumienia jednocześnie z wampirami, wilkołakami i czarownicami. 

Nie jestem w stanie znaleźć w tej powieści żadnych minusów. Jest to historia jednocześnie śmieszna jak i poważna. Książkę czyta się nieprawdopodobnie szybko - autorka zaskakuje zwrotami akcji i nie pozwala na długie przerwy w czytaniu. Na pochwałę zasługują również oryginalni, ciekawi i atrakcyjnie skonstruowani bohaterowie zarówno pierwszo- jak i drugoplanowi.

Na wyróżnienie zasługuje niespodziewana przemiana anioła Gabriela w stosunku do Joshui. Naprawdę ostatniego czego można by się spodziewać po legendarnym specu od zwiastowań to to, że młoda czarownica będzie w stanie na niego wpłynąc. Autorka w drugi tomie wprowadza również osławionego Lucyfera, a Dora po raz pierwszy idzie do piekła :)

Podsumowując, kontynuacja serii o Dorze Wilk- "Bogowie muszą być szaleni" jest godnym i genialnym następcą "Złodzieja dusz". Książka jest po prostu wspaniałym połączeniem literatury kobiecej z fantastyką  oraz pełnym zagadek i niedopowiedzeń kryminałem.

Serdecznie polecam :) 

4 komentarze:

  1. Uwielbiam Jadowską, bardzo się cieszę, że Ci się podobało. W kolejnych tomach zobaczysz, co jeszcze autorka wymyśli, będzie się działo, obiecuję ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Miło mi to słyszeć i już nie mogę się doczekać kiedy wezmę się za 3 tom :)

      Usuń